NASZA FILOZOFIA 

EKO

SKŁADNIKI

Nasza filozofia | Marual - kosmetyki całkiem eko

NIE TESTUJEMY

NA ZWIERZĘTACH

Cena, a jakość
eko kosmetyków

Dlaczego kupując kosmetyki  ekologiczne płacimy więcej niż za kremy z drogerii?

Cena jest uzależniona od ceny surowców. Krem na bazie oleju sojowego będzie zawsze droższy od tego na bazie oleju mineralnego, który produkuje się na dużą skalę i nie ma żadnych wartości odżywczych. I podobnie – krem na bazie oleju arganowego, który jest jednym z najdroższych olejów roślinnych, będzie przewyższać cenę tego na oleju sojowym, który może pochodzić z soi modyfikowanej genetycznie. Droższe są kosmetyki z ekstraktami z roślin z upraw ekologicznych od tych, które pozyskuje się z roślin, które rosną na polu przy ruchliwej autostradzie.

 Ważna jest receptura danego produktu – to z jakich surowców powstał, czy nie jest napakowany tanimi wypełniaczami, czy składniki odżywcze i nawilżające znajdują się na początku jego składu.

Decydując się na wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków eko pamiętajcie, że za ich ceną stoi też człowiek. Człowiek, który każdego dnia poświęca kilkanaście godzin na opracowanie receptury kosmetyku, precyzyjne odmierzanie składników, wytwarzanie kosmetyków,

a w międzyczasie musi też te produkty w coś zapakować i Wam wysłać.

I tę pracę warto docenić, gdyż w zamian otrzymujecie najwyższą JAKOŚĆ.

100% Natury
& Handmade

Coraz bardziej świadomi konsumenci szukają na półkach kosmetyków z etykietą „bio”, „eko”, czy „naturalny”, jednakże nie ist­nie­ją dziś żadne prawne uregulowania do­ty­czą­ce kosmetyków naturalnych. Ko­rzys­ta­ją z tego producenci, którzy nadużywają słowa „naturalny” i określają nim pro­duk­ty składające się w znacznym stopniu z  substancji syntetycznych z niewielką za­led­wie domieszką naturalnych surowców.

Analizując skład kosmetyków, nawet tych z najwyższej półki, często możecie być zaskoczeni faktem, że zawierają w przeważającej mierze najtańsze, syntetyczne surowce.

W eko kosmetykach MARUAL składnikiem czynnym są naturalne oleje, ekstrakty z roślin i wody roślinne pochodzące w wię­kszo­ś­ci z upraw organicznych. Dzięki temu są to dro­go­cen­ne, nieprzetworzone substancje, nie­z­wyk­le skuteczne i jednocześnie czyste, wolne od pozostałości nawozów sztucznych i pes­ty­cy­dów, o dużej wartości biologicznej, pozyskane najczęściej w drodze procesów fizycznych bez użycia chemii.

 Warto więc świadomie do­bie­rać kosmetyki do oczyszczania i pie­lę­gnacji, aby nie narażać naszej skóry

nie­potrzebnie na działanie szkodliwych substancji.

Nie testujemy 
na zwierzętach

Sporo mówi się na temat testowania kosmetyków na zwierzętach. Internauci żonglują swą wiedzą na lewo

i prawo. Mnóstwo zdezorientowanych osób już dokładnie nie wie, która firma testuje swoje kosmetyki na zwierzętach, a która nie i dlaczego tak się dzieje.

Wyjaśniając krótko.
W UE jest całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach, natomiast w Chinach jest obowiązek testowania na zwierzętach każdego wprowadzanego na rynek kosmetyku.

Firma X sprzedaje w Europie kosmetyk, który tutaj nie jest testowany na zwierzętach, natomiast posiada laboratorium w Chinach, gdzie takie badania przeprowadza.

Temat jest kontrowersyjny, bo co z tego, że zwierzęta nie cierpią w Europie, skoro cierpią w Chinach? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to pytanie sam, sięgając po kosmetyki firm, posiadających laboratoria w Chinach i poza UE.

Jedno jest pewne, organizacja PETA podaje wiarygodne informacje na temat firm, które testują swoje kosmetyki na zwierzętach i taką listę można zobaczyć na stronie:
http://features.peta.org/cruelty-free-company-se…/index.aspx

 

Kosmetyki MARUAL, produkowane są wyłącznie z certyfikowanych, eko składników, najczęściej pochodzenia roślinnego i absolutnie nie są testowane na żadnych zwierzakach.